Gość specjalny na Futerkonie

Gość specjalny na Futerkonie

Futerkon zawsze był miejscem, na którym szczególną uwagę przykładaliśmy do Waszych pasji i zainteresowań. Stąd też nasza idea zapraszania Gości Specjalnych, którzy nie są obecni w kulturze futrzastej. W ten oto sposób na Futerkonie mogliście postrzelać z prawdziwej broni czarnoprochowej, porozmawiać z Tomaszem Knapikiem i poznać Staszka Mąderka.

Tym bardziej jest nam niezmiernie miło zaprezentować Wam tegorocznego gościa specjalnego, Daniela Gajo. Daniel jest obecnie managerem i barmanem w krakowskim klubie speakeasy Z Ust Do Ust. Usta są jednym z najbardziej rozpoznawalnych ukrytych lokali w Polsce, słynącym z niekonwencjonalnego podejścia do serwowanych drinków oraz do gości.

Sam Daniel miał okazję pracować we wszystkich trzech pierwszych i wciąż obecnych w Krakowie speakeasy (Mercy Brown, Sababa, Z Ust Do Ust), z czego w dwóch z nich pracował jako manager. Dzięki temu miał okazję nie tylko poznać scenę speakeasy rodzącą się w Krakowie, ale również mieć wpływ na jej kształtowanie.

Opowie On Wam o swojej pracy za barem, jak to jest prowadzić knajpę (także tę ukrytą za drzwiami toalety!), co jest ważne w piciu i jak pić alkohol w sposób odpowiedzialny i sprawiający przyjemność, w jaki sposób, początkowo głupi pomysł, przerodzić w niesamowity koktajl, kilka anegdot i wiele innych. Kto wie, być może w programie znajdzie się też miejsce na drobny kurs barmański oraz degustację?